رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتورها

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور ولتاژ دیزل ژنراتور AVR مخفف Automatic voltage Regulator است. AVR قطعه ای است الکترونیکی برای تنظیم و تثبیت ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور که ولتاژ خروجی را به صورت DC به سیم پیچ تحریک وصل می کند . این قطعه برای جلوگیری از افت ولتاژ ناشی از تغییر بار مورد استفاده قرار می گیرد SX440 STAMFORD انگلستان یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین آنها است که به دلیل کیفیت بالای ساخت و قیمت مناسب آن جایگاه ویژه ای در بازار رگولاتور ایران پیدا کرده است در این میان SX460 ، SX440 و AS440 استمفورد معروفترین آنها هستند.SX460 استمفورد بر روی انواع ژنراتور های استمفورد انگلستان از توان ۲۰ کیلووات تا ۲۵۰ کیلووات قابل نصب است. مختص ژنراتور های بدون ذغال ( بدون جاروبک یا Brush Less ) است. از مشخصات فنی SX440 می توان به حداکثر ولتاژ خروجی 90 ولت DC ، جریان خروجی دائم به اکسایتر 4 آمپر و جریان خروجی لحظه ای ( تا چهار ثانیه ) به سیم پیچ تحریک یا اکسایتر ۶ آمپر و… اشاره کرد. این مدل کنترلر ولتاژ دیزل ژنراتور قابل نصب در همه ی ژنراتور های بدون زغال به جز مارلی ، مکالته و آ و ک ( AVK ) تا توان 250 کیلو ولت آمپر است .

رگولاتور ولتاژ AS440

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور ولتاژ AS440 ساخت شرکت استمفورد می باشد . این رگولاتور ژنراتور جهت تنظیم کردن ولتاژ خروجی ژنراتور ها مورد استفاده قرار میگیرد . این رگولاتور مشابه رگولاتور SX460 است با این تفاوت که میتوان از این رگولاتور در توان های بالاتر یعنی تا توان 700 کیلو وات استفاده کرد. حد اکثر ولتاژ خروجی 90 ولت حد اکثر جریان خروجی 5 می باشد.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

ویژگی های رگولاتور SX440 

این رگولاتور ولتاژ در 2 مدل 5A ,20A تولید میشود ، قابلیت استفاده در ژنراتورهای سنکرون ، تمامی قابلیت های sx460 بعلاوه تنظیم ، حداکثر ولتاژ خروجی 90V DCو…. می باشد.

ویژگی های رگولالتور SX460

این رگولاتور ولتاژ در 3 مدل 5A ,20A , 2ph تولید می شود، محدود کردن فرکانس پایین ، تنظیم ولتاژ با پتانسیومتر خارجی ، متناسب با ژنراتور های کوچکتر از 150 KVA، حداکثر ولتاژ خروجی 90V / 160V DC و…. می باشد.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور توضیحات بیشتر

رگولاتور های ولتاژ ژنراتور جهت تثبیت ولتاژ خروجی دیزل ژنراتور ها مورد استفاده قرار میگیرند.
نمونه اصلی این رگولاتور ها در شرکت استمفورد (Stamford) انگلستان تولید می شود.
این رگولاتور های ولتاژ در انواع مختلفی تولید میشوند که معروف ترین آن ها مدل SX460 و SX440 و AS440 و AS480 و MX321 و MX341 می باشد .
رگولاتور مدل SX460 تا توان 300 کیلو ولت آمپر و رگولاتور SX 440 در توان های بالای 300 کیلو ولت آمپر مورد استفاده قرار میگیرند .این رگولاتور ها به AVR مشهور هستند که مخفف (Automatic voltage Regulator) می باشد.
رگولاتور های SX 460 در دو نوع ولتاژ تک فاز و دو فاز تولید می شوند که در نوع تک فاز می تواند اکسایتر ژنراتور را تا حداکثر 90 ولت با آمپرهای 5 و 25 و در نوع 2 فاز میتواند اکسایتر دیزل ژنراتور را تا 160 ولت با 25 آمپر تحریک کند .

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

رگولاتور ولتاژ ژنراتور های مارکن markon ، لوری سامر|سومر lorey somer ، avk ، استمفورد|استامفورد stamford ، باسلر basler ، زیمنس siemens ، مارلی marelli ، ماراتون marathon ، مکالته meccalte ، براش brush ، کنیرز bkb/conyers ، براون بوری brown boveri ، کاترپیلار (caterpillar) ، کنترلژی (contrology) ، ای سی سی ای سی ال (ecc/ecl) ، ای دی سی (edc) ، امری (emri) ،جی ای سی gec/aei ، کاتای یا کوتای (kutai) ، مادسلی (mawdsley) ، نیوتون دربی (newton derby) ، پتبو (prtbow) ، یونیلک (unilec) ، دیتاکام (datakom) ، کامینز پاور (cummins POWER) ، پی سی سی pcc ،  رگولاتور ژنراتورهای ذغالی (brush) و رگولاتورهای دست ساز مخصوص ژنراتورهایی که جریان تحریک بالایی دارند.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

مزایای ولتاژ رگولاتور تولیدی این شرکت از قرار زیر می باشد:

1. کاملا مشابه با نمونه اصلی

2. ارتقاء و تقویت قطعات مورد استفاده در رگولاتور

3. تقویت اتصالات ضعیف و کانکتور ها

4. تقویت و ضریب اطمینان بالاتر نسبت به نمونه اصلی و چینی شرکت استمفورد

5. قیمت منصفانه نسبت به دیگر رگولاتور های تولیدی به علت تولید در تیراژ بالا

6. خدمات پس از فروش

7. دارای کادری مجرب برای مشاوره رایگان خرید و فروش، تعمیر و نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور

دارای راهنمای فارسی ، یکسال ضمانت و خدمات پس از فروش

اخطار: نصب و عیب یابی رگولاتور ولتاژ ژنراتور کاری تخصصی است لذا اگر تجربه کافی ندارید اقدام به این کار نکنید وگرنه با صرف نکردن هزینه ای اندک ، متحمل خسارتی بزرگ خواهید شد.

تعمیر رگولاتور دیزل ژنراتور

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

علت برق ندادن ژنراتور: علت برق ندادن ژنراتور اغلب بخاطر مشکلات رگولاتور ولتاژ می باشد. اگر یکدفه بدون هیچ علتی برق خروجی ژنراتور صفر ولت شد ، avr ژنراتور سوخته است. محل قرارگیری رگولاتور ژنراتور داخل باکس بالای ژنراتور یا پشت ژنراتور است. عکس یا مشخصات آن بهمراه عکس پلاک ژنراتور را جهت استعلام قیمت برای ما ارسال نمایید تا بتوانیم بهترین پیشنهاد را جهت جایگزینی رگولاتور ارائه دهیم. رگولاتور sx460 را همیشه نبندید. رگولاتور sx460 را نصاب های ژنراتور روی اکثر ژنراتور ها میبندند با این خیال که روی همه ژنراتورها جواب میدهد.

Automatic voltage Regulator

ولی غافل از اینکه این avr فقط روی 30 درصد ژنراتورها جواب میدهد نه همه آنها. قبل از اقدام به نصب رگولاتور به این سوال ساده جواب دهید: avr ژنراتور چیست ؟ ساختار ، عملکرد و ساختمان داخلی رگولاتورها با هم متفاوت است ، به این خاطر است که رگولاتورهای مختلفی ساخته شده است. هیچ وقت فراموش نکنید که رگولاتور تنظیم کننده ولتاژ است. اگر قرار باشد ژنراتور زیر بار و یا در لحظه روشن شدن به مشکل تنظیم ولتاژ ، بر بخورد (حتی در حد چند ولت) دیگر نام آن تنظیم کننده ولتاژ نیست.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

به همین صورت برای ژنراتورهای ذغالی نیز باید بگوییم که بهترین نوع رگولاتور جهت کاهش نوسانات ، avr فابریکی خود ژنراتور است. به این خاطر ما پیشنهاد میکنیم تا حتی المقدور رگولاتور فابریک ژنراتور خود را برای ما بفرستید تا تعمیر کنیم یا طبق نقشه و مدار آن ، یک نمونه از روی آن بسازیم. در غیر این صورت باید چند پارامتر را به ما بگویید. تا بتوانیم رگولاتوری مناسب آن ژنراتور طراحی کنیم و مدار رگولاتور ولتاژ ژنراتور را شبیه سازی کنیم.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور چیست؟

AVR یکی از اجزای تشکیل دهنده ژنراتور می باشد. از نظر لغوی AVR مخفف Alternator Voltage Regulator میباشد.

ولتاژ رگولاتور ژنراتور یک وسیله الکترونیکی کوچک است که روی آلترناتور (ژنراتور) جهت نظارت بر خروجی برق نصب میگردد. این وسیله الکترونیکی کوچک به طور خودکار ولتاژ ترمینال خروجی الکتریکی ژنراتور را در پارامترهای از پیش تنظیم شده استاندارد حفظ می کند. امروزه ولتاژ رگولاتور یا همان تنظیم کننده اتوماتیک ولتاژ (AVR) معمولاً برای حفظ ولتاژ ثابت خروجی در کلیه دیزل ژنراتورهای مدرن تعبیه شده است تا نقش خود را جهت اطمینان دهی از ثبات ولتاژ برق خروجی ژنراتور جهت مصرف کنندگان درون سایت به خوبی ایفا کند. بدون عملکرد صحیح ولتاژ رگولاتور ژنراتور AVR، خروجی ژنراتور می تواند بسیار متفاوت باشد