لیست محصولات شرکت دیاکو

لیست محصولات شرکت دیاکو

لیست محصولات شرکت دیاکو

1- لیست محصولات

2- لیست محصولات

3- لیست محصولات

لیست محصولات شرکت دیاکو

نحوه انتخاب ژنراتور

لیست محصولات شرکت دیاکو

به خاطر داشته باشید که با مدیریت صحیح می توان از یک ژنراتور کوچک برای انجام هر کار بزرگی استفاده کرد. زیرا هرگز تمامی ابزارآلات و مصرف کننده های برقی در یک زمان کار نمی کنند. هنگام محاسبه توان بایستی آمپر مورد نیاز برای استارت اولیه را مد نظر قرار داد و سپس وسایل دیگر را اضافه نمود.
قانون اهم:
وات= ولتاژ * آمپر
آمپر= ولتاژ / وات
برای تعیین دقیق ولتاژ لازم، معمولا باید با کارشناس برق مشورت کرد. کارشناس برق با ارزیابی محیط کاری و بررسی بارهای مختلف تاسیسات یا عملیات مورد نیاز و با در نظر گرفتن ولتاژ لازم برای ساختمان، حداکثر شدت جریان برق، برق خروجی از موتور و غیره، دیزل ژنراتور مناسب را برای نیاز شما انتخاب می کند.
اولین فاکتور، قبل از انتخاب دیزل ژنراتور، مشخص کردن نوع کاربرد دیزل ژنراتور است. برای این کار باید پیش از انتخاب، لیستی از موارد و اقلامی که به دیزل ژنراتور و برق تولیدی از مولد برق نیاز دارند، تهیه شود.
دومين فاکتور، تعیین میزان توان شروع به کار دستگاه و همچنین مقدار آن در حین کار است. برای این کار باید بر اساس کاربرد مورد نیاز، توان لازم را بر حسب KVA از روی جداول مربوطه استخراج و مشخص کرد.
فاکتور سوم هم در نظر گرفتن طول عمر مورد نیاز دستگاه است.

پيش بيني و طرح مساله:

لیست محصولات شرکت دیاکو

نوع کاربرد ديزل ژنراتور از نظر اضطراري بودن يا نوع برق موقت مشخص می گردد؟
این سوال به منظور شناسایی میزان قدرت دیزل ژنراتور می باشد.
چه ميزان به ديزل ژنراتور نياز داريم؟
نوع دیزل ژنراتور باید با توجه به شرایط کاری آن تعریف شود، به عبارتی آیا از دیزل ژنراتور به عنوان برق اضطراری ( Standby ) استفاده می شود یا به عنوان یک مولد برق دایم ( Prime Power Source).
محاسبه ميزان بار بر حسب KW یا KVA  می باشد و در حالت اضطراري مي بايست توسط ديزل ژنراتور تامين گردد. ديزل ژنراتور اضطراري الزاما نباید بطور كامل جانشين برق شبكه شود و مي تواند تنها بخش هاي ضروري و انتخابي را برق رساني نمايد.
نوع بار (موتوري، سلفي. .. )، تغييرات ميزان بار، رله هاي حفاظتي موجود در سيستم و نيازهاي خاص (كاركرد پارالل، راه اندازي بسيار سريع،… ) مي بايست مورد توجه قرار گيرند و ظرفيت و تجهيزات اصلي و جانبي مناسب در طراحي لحاظ گردند. در انتخاب دیزل ژنراتور باید به نوع مصرف آن از جمله مصارف روشنایی یا جوشکاری توجه شود.

ظرفيت ديزل ها مطابق استاندارد در سه ردیف بهره برداري تعريف شده اند.

لیست محصولات شرکت دیاکو

ظرفيت اضطراري (standby):
500 ساعت بهره برداري در سال بدون امكان اضافه بار.

ظرفيت قدرت اولیه (prime power):
بدون محدوديت ساعت هاي بهره برداري، با ميانگين كاركرد 60 الي 800 درصد ظرفيت نامي و با امكان اضافه بار 10% به مدت يك ساعت، در هر 12 ساعت كار.

ظرفيت دائم کار (Continuous Base Load):
بدون محدوديت ساعت بهره برداري، بدون محدوديت بارگذاري و با امكان اضافه بار 10% براي يك ساعت کار در هر 12 ساعت می باشد و حدود 10% ظرفيت بار اضافی برای موقعیت های ضروری در آن وجود دارد.
نوع سوخت انتخابي در مصرف ديزل ژنراتور

عواملی که کیفیت کوپله دیزل ژنراتور را مشخص می کنند

لیست محصولات شرکت دیاکو
همانطور که اشاره شد موتور دیزل و ژنراتور برای تمام پکیجرها در تمام نقاط دنیا یکسان است. آنچه به طور کلی کیفیت کوپله دیزل ژنراتور را متمایز می کند، در ابتدا دقت اسمبل کردن دیزل و ژنراتور، سپس لوازم جانبی مصرفی به کار رفته در کوپله و تابلو کنترل دیزل ژنراتور است.
از جمله نکات واقعی تمایز کوپله دیزل ژنراتور شرکتهای مختلف می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
1. کیفیت قطعات استفاده شده در تابلو کنترل (چینی بودن قطعات به شدت بر روی کیفیت نهایی و قیمت دیزل ژنراتور موثر است).
2. نوع رنگ قطعات فلزی شامل شاسی، فریم تابلو، کوپله دیزل ژنراتور (استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک یا رنگهای متفرقه).
3. نوع و ضخامت ورق به کار رفته در شاسی متناسب با وزن دیزل ژنراتور.
4. استفاده از گلندهای مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار جهت تابلو و ژنراتور (قسمتهای الکتریکی).
5. استفاده از چهارچوب Structure مناسب جهت رادیاتور در کوپله دیزل ژنراتور جهت تحمل وزن و جابجا نشدن آن در طول عمر دیزل ژنراتور.
موارد فوق فاکتورهایی هستند که مجموع آنها کیفیت و عمر کوپله دیزل ژنراتور شما را تعیین می کند.